Copyright 2019 - Odnowa w Duchu Świętym

Nauka Słowem Bożym

od dnia 11.04.2019 

 

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Emaus

przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego

w Rzeszowie

Kochani,

Przed nami cały tydzień, aby zrobić medytację powtórkową. W medytacjach powtórkowych wracamy więc do konkretnych pojedynczych słów, zdań, myśli, odczuć, natchnień, szczególnie ważnych w poprzedniej modlitwie. Ojciec Ignacy podkreśla jednak, że należy zatrzymać się nie tylko nad tymi punktami, które przyniosły nam szczególne pocieszenie, ale także nad tymi, które powodowały strapienie wewnętrzne. Warto w tym czasie więc przeglądnąć swój zeszyt do medytacji i poświęcić więcej czasu w tych miejscach, gdzie Duch Święty daje znaki. Jest na to cały tydzień.

Jeżeli ktoś uważa, że nie potrzebuje tego, albo wszystko zrozumiał i wszystko wie, proszę dać się zaskoczyć Duchowi Świętemu.

Ile czasu i wg. jakich punktów powinno się ją odbyć? Dokładnie w taki sam sposób w jaki się uczyliśmy.

W przyszłym tygodniu Triduum Paschalne. Na pewno wszyscy będą mieć dużo zajęć w przygotowaniu siebie i otoczenia do świąt. Zdaję sobie sprawę, że trzeba zrobić zakupy, posprzątać dom, zadbać o spowiedź itd. Dlatego spotkania 18 kwietnia nie będzie. Także na czas świąt nie będzie pracy z biuletynem, dalszą część zaczniemy 25 kwietnia. Co w tym czasie robić? Podjąć zadumę nad czasem Paschy Jezusa – ciemnicą, krzyżem, grobem i zmartwychwstaniem.

Proszę, aby ten czas, który przed nami poświęcić na świętowanie z rodziną. Tak bardzo w tej przestrzeni życia jesteście potrzebni Jezusowi. Zadbajcie, aby w czasie świąt nie zabrakło miejsca dla zwycięstwa Jezusa i nadziei na wyjście z każdego grobu. Każdemu z Was składam życzenia, przekażcie je rodzinom.

Niech krew Chrystusa, która została przelana na Krzyżu oczyszcza każdego z nas i każdą sferę życia. Niech daje nadzieję, na poranek zmartwychwstania. Niech Duch Święty daje nam uczestnictwo w tych wydarzeniach. A Maryja, niech pomaga nam trwać przy Chrystusie.

Otaczam Was wszystkich modlitwą! +

 

Ks. Damian

Y

Odnowa w Duchu Świętym - Emaus

Odnowa w Duchu Świętym - Emaus

Odnowa w Duchu Świętym - Emaus