Copyright 2019 - Odnowa w Duchu Świętym

Rekolekcje w Rytwianach

W ciągu sześciu lipcowych dni od 8-14 przeżywaliśmy rekolekcje, odnawiając nasze dusze i ciała w Pustelni Złotego Lasu. Jest to ośrodek turystyczno–pielgrzymkowy, mieszczący się w XVII – wiecznym klasztorze pokamedulskim w Rytwianach (woj. świętokrzyskie). Z naszej wspólnoty kilkanaście osób uczestniczyło w tych rekolekcjach.

Temat: Powrót do życia – Uzdrowienie wspomnień
Prowadzący: ks. Mariusz Mik i ks. Bogusław Jaworski

Codzienna katecheza, spotkania w grupkach dzielenia, Eucharystia, modlitwa indywidualna i wspólnotowa, rozmowy z kapłanem – to stałe punkty programu. Ks. Mariusz w swych katechezach przybliżał nam przyczyny chorób naszej duszy oraz jak poradzić sobie z nimi. Tylko Jezus jest jedynym lekarzem, który może uzdrowić człowieka. Ks. Bogusław w swych homiliach tłumaczył Słowo Boże, jak rozważać i żyć Słowem na co dzień. Ks. Jan – dyrektora ośrodka, z radością i entuzjazmem przewodnika oprowadził nas po Pustelni, ukazując wszystkie jej zakamarki, szczególne miejsca, opowiadając ciekawe wydarzenia historyczne związane z tym miejscem. Robiliśmy też wypady do ciekawych miejsc w okolicy. I tak zwiedziliśmy: Pałac Radziwiłłów w Rytwianach, Kościół w Staszowie i w Strzegomiu, Zespół Pałacowy w Kurozłękach wraz z hodowlą bizonów, Sanktuarium w Sulisławicach, Zamek Krzyżtopór w Ujeździe. Niektórzy byli w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie, na basenach mineralnych w Solcu – Zdroju, w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.

W pamięci zostaną nam pięknie ogrody przy Pustelni, w których przy blasku księżyca wzmocnionym iluminacjami świetlnymi, przeżywaliśmy Eucharystię oraz spotkanie modlitewne. Cykające świerszcze, kumkające żabki i delikatne podmuchy letniego wiatru towarzyszyły nam w radosnym uwielbianiu Pana Zastępów, Stwórcy tego pięknego świata.

Prawdziwe duchowe SPA. Zapraszamy do galerii zdjęć.

45-lecie kapłaństwa naszego proboszcza

45-lecie kapłaństwa naszego proboszcza

6 czerwca 2016 r. o godz. 11:00 w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie odbyła się uroczysta Msza Św. z okazji 45-lecia kapłaństwa proboszcza ks. Franciszka Kołodzieja…

Y

Odnowa w Duchu Świętym - Emaus

Odnowa w Duchu Świętym - Emaus

Odnowa w Duchu Świętym - Emaus